Jannen Kisat 2013
Räyskälä, 06.07.2013 - 14.07.2013
1, 07.07.2013, Viralliset tulokset
Speed Task Club, Task time: 04h 00min
Vojakkala - Jaala - Heinamaa - 098Wredeby - Jarvela - Renko - Tervakoski - Rayskala
Task length: 286,0km/552,0km (414,3km)
Maximum Points: 1000, Day factor = 1,000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. M Marjamaa Pekka KIY Discus 2b 13:11:29 17:13:54 04:02:25 87.8km/h 354.7km 1000
2. RA Markku Mathlin Lassi Salonen Rara Avis Arcus E 12:59:38 16:58:50 03:59:12 91.4km/h 365.5km 993
3. NX Nurminen Mikko/Timo Laru Ventus 2B 13:42:47 17:58:05 04:15:18 88.7km/h 377.4km 989
3. HIK HIK-Team HIK Duo Discus XL 13:12:19 17:13:24 04:01:05 87.9km/h 353.3km 989
5. GF AGF-klaani AGF Duo Discus T 13:12:55 17:19:53 04:06:58 86.7km/h 356.8km 968
6. 2W Halonen Pekka IIK Ventus-2cxM 13:10:35 17:04:11 03:53:36 91.8km/h 367.0km 962
7. WS Sucksdorff Petri/Martti EIK/KIK ASG 29E 18m 13:00:29 16:59:33 03:59:04 91.6km/h 366.2km 958
8. AB Pietilä Jani EIK LS 6 13:12:00 17:20:01 04:08:01 85.1km/h 351.8km 954
9. MX Koivula Martti HIK ASG 29 12:58:50 16:58:03 03:59:13 91.1km/h 364.6km 952
10. HD Peltola Juhani Danska Tatu TEAM EIK Duo Discus XL 13:02:06 17:03:16 04:01:10 83.9km/h 337.2km 921
11. HE Saarnimo Timo EIK Asg29e_/18m 13:00:08 17:01:34 04:01:26 87.3km/h 351.2km 890
12. MN Nikunen Mikko SSIK Jantar std3 wl 13:10:06 17:28:07 04:18:01 74.2km/h 318.9km 867
13. 2A Lehtonen Kuusela HIK NIMBUS 4D 13:11:37 17:03:37 03:52:00 88.6km/h 354.4km 865
14. EZ Rissanen Markku LK-63/EIK ASG 29/18m 13:11:05 17:00:27 03:49:22 84.2km/h 336.8km 841
15. SR Rissanen Sami LK-63/EIK ASW 28 13:12:01 17:25:01 04:13:00 78.0km/h 328.8km 832
16. 77 Cernezzi Aldo ITA ACAO Varese Antares 20E 13:09:33 17:39:25 04:29:52 82.5km/h 370.9km 803
17. PK Kinnunen Jere IIK LS 4 13:04:56 17:17:40 04:12:44 69.9km/h 294.2km 750
18. II Ruotsalainen Jouko HIK ASW 24 12:56:08 17:31:51 04:35:43 65.7km/h 301.9km 643
19. GO Kilpeläinen Juuso PIK LS 7 wl 13:00:18 17:59:17 04:58:59 63.3km/h 315.4km 601
20. PP Asikkala Janne LIY ASW 24 13:15:52 18:19:38 05:03:46 60.8km/h 307.7km 558
21. ML Lindqvist Heikki ML PIK-20D 13:03:19 18:14:25 05:11:06 55.6km/h 288.4km 515
22. 2T Mäkelä Pekka HIK Discus 2 13:03:55 18:15:04 05:11:09 58.3km/h 302.5km 500
23. N8 Munde Jukka NIL LS 8 13:00:34 266.1km 359
24. EE Marjamaa Riikka EIK LS4 13:11:51 233.1km 329
25. CF Virta Veli-Pekka IIK SZD 55 13:11:15 199.4km 274
26. DM Penttilä Matti JIK PIK20D 13:04:03 204.1km 244 50
27. KT Rissanen Riku LK-63/EIK ASW 27B 12:49:45 108.4km 144
28. HM Mäkeläinen Reijo IK Joonatan LS 6 12:57:20 55.2km 74
DNF. L1 Silvennoinen Juha TiLa ASW 20 0
DM - Jaalan käännealue, alle 500m ulkopuolella

Powered by SeeYou