Purjelennon SM-kilpailut

Räyskälä 19.6.-27.6.2004
Vakioluokka: 2. kilpailupäivän Viralliset tulokset
Päivän tehtävä:
Räyskälä-Kiikala-Vampula-Saloinen-Räyskälä (Pituus:297.2 km)
  Pilotti KoneLähtöaikaMaaliaikaTehtäväaikaKeskinopeus MatkaPisteetVirhepisteet
1. N3 Roine Kristian Discus 2 15:36:02 18:36:51 03:00:49 101.54 km/h 306.0 km 1000  
2. N9 Vesterbacka Kaj LS 8 15:36:09 18:36:40 03:00:31 101.31 km/h 304.8 km 996  
3. JS Sorri Juha Discus 2 15:29:20 18:24:28 02:55:08 98.13 km/h 294.4 km 941  
4. HW Salokannel Ismo LS 8 15:38:52 18:36:46 02:57:54 97.70 km/h 293.1 km 933  
5. OT Teronen Olli Discus 15:29:32 18:32:42 03:03:10 96.60 km/h 294.9 km 914  
6. EU Saarnimo Timo LS 8 15:36:21 18:32:41 02:56:20 94.70 km/h 284.1 km 881  
7. TU Forssten Jarmo LS 8 15:35:57 18:35:32 02:59:35 93.60 km/h 280.8 km 862  
8. YZ Lehtonen Esko ASW 24 16:00:03 18:58:57 02:58:54 92.97 km/h 278.9 km 851  
9. C64 Helminen Jukka LS 8 15:36:45 18:34:27 02:57:42 92.13 km/h 276.4 km 837  
10. LK Koivunen Tero LS 8 15:42:24 18:55:30 03:13:06 88.00 km/h 283.2 km 765  
11. II Ruotsalainen Jouko ASW 24 15:47:17 18:59:07 03:11:50 83.86 km/h 268.1 km 694  
12. MK Tuviala Harri Discus 2 16:10:36 18:58:34 02:47:58 83.17 km/h 249.5 km 682  
13. DS Tihula Kimmo Discus 15:44:05 18:44:50 03:00:45 83.12 km/h 250.4 km 681  
14. AT Taimioja Antti Discus 15:42:01 18:37:07 02:55:06 82.13 km/h 246.4 km 664  
15. ES Danska Tatu LS 8 15:41:23 18:42:53 03:01:30 81.52 km/h 246.6 km 653  
16. HB Sundström Teemu ASW 24 16:00:05 18:54:13 02:54:08 78.43 km/h 235.3 km 599  
17. NA Aalto Matti LS 8 15:41:28 18:35:15 02:53:47 78.37 km/h 235.1 km 598  
18. N8 Pulkki Kimmo LS 8 15:42:42 18:48:20 03:05:38 77.38 km/h 239.4 km 581  
19. GY Kangasniemi Jarkko LS 7 15:33:37 18:58:56 03:25:19 76.86 km/h 263.0 km 572  
20. 2T Pirtola Jouni Discus 2 15:51:02 19:11:02 03:20:00 73.98 km/h 246.6 km 522  
21. LO Nurminen Timo SZD 55 15:54:34 19:08:03 03:13:29 71.01 km/h 229.0 km 471  
22. OL Holmroos Kai Discus 15:36:38 18:57:22 03:20:44 69.35 km/h 232.0 km 442  
23. EE Rissanen Riku LS 4 15:36:19 18:32:29 02:56:10 67.40 km/h 202.2 km 410  
24. P1 Kuuluvainen Leino Discus 15:34:06 18:34:57 03:00:51 60.85 km/h 183.4 km 372  
25. TR Mäkelä Antti Discus 15:29:00 146.7 km 198  
Tulokset laskettu 24.6.2004 13:54:51 Takaisin