Jannen Kisat 20 v.

Räyskälä 28.6.-5.7.2003
Vakio/15 m: 1. kilpailupäivän Epäviralliset tulokset
Päivän tehtävä:
Efry-Nastola-Rautajärvi-Efry (Pituus:264.6 kmkm)
  Pilotti KoneLähtöaikaMaaliaikaTehtäväaikaTas. nopeus
Tas. matka
PisteetVirhepisteet
1. EU Timo Saarnimo LS 8 14:35:52 17:11:56 02:36:04 94.20 km/h 826  
2. HA Markku Rissanen Ventus 2 14:40:29 17:14:19 02:33:50 90.54 km/h 784  
3. HM Reijo Mäkeläinen LS 6 14:29:37 17:15:31 02:45:54 85.45 km/h 725  
4. NX Timo Kiiha/Timo Nurminen Ventus 2 14:20:53 17:08:35 02:47:42 83.05 km/h 698  
5. II Jouko Ruotsalainen ASW 24 14:32:39 17:31:05 02:58:26 82.40 km/h 690  
6. ZZ Matti Pohja ASH 26 14:27:53 17:08:41 02:40:48 82.29 km/h 689  
7. 2A Team Nimbus Nimbus 4D 14:53:50 17:27:43 02:33:53 81.89 km/h 684  
8. SF Juha Vainikka LS 8/18 m 14:36:02 17:31:20 02:55:18 79.45 km/h 657  
9. N9 Heimo Hänninen LS 8 14:37:34 17:43:10 03:05:36 79.21 km/h 654  
10. JP Juhani Peltola LS 6 14:14:55 17:14:51 02:59:56 78.79 km/h 649  
  TQ Mika Ganszauge LS 8 14:46:39 17:53:18 03:06:39 78.77 km/h 649  
12. LO Janne Laurinen SZD 55 14:45:04 17:52:37 03:07:33 78.39 km/h 644  
13. N8 Teemu Sundström LS 8 14:45:00 17:52:56 03:07:56 78.23 km/h 642  
14. AY Tapio Tourula Discus 14:36:58 17:49:40 03:12:42 76.30 km/h 620  
15. HK Hannu Korhonen LS 6 14:34:52 17:52:47 03:17:55 71.63 km/h 567  
16. YF Kari Kulju LS 4 14:29:20 18:01:04 03:31:44 70.75 km/h 557  
17. N2 Ilkka Tervonen Ventus 2 14:39:17 18:16:17 03:37:00 64.19 km/h 482  
18. RD Markku Rajala Ventus 2 14:21:37 18:06:33 03:44:56 61.92 km/h 466  
  TI Ilkka Tourula ASW 24 14:29:34 18:38:31 04:08:57 59.06 km/h 466  
20. PH Jukka Parantainen ASW 20 14:40:05 178.4 km 333  
21. BX Olli Teronen/Heikki Horma Discus 14:43:36 147.0 km 274  
22. JM Juha Mäkelä/Ismo Salokannel LAK-17/18 m 14:50:36 142.2 km 265  
23. FU Jukka Munde LS 6 14:40:08 72.2 km 135  
24. PM Pekka Mäkelä LS 6 14:37:53 36.3 km 68  
  N3 Manu Skyttä Discus 2 14:37:48 36.3 km 68  
26. TR Antti Mäkelä Discus 14:42:10 21.4 km 40  
Tulokset laskettu 3.7.2003 10:27:18Takaisin