Jannen Kisat 2001

Jannen Kisat: 2. kilpailupäivä Viralliset tulokset
Päivän tehtävä: EFRY-Lauttakylä-Koski-Jaala-Kuohijoki-EFRY (Pituus:506km)
   Pilotti KoneLähtöaika MaaliaikaTehtäväaika Tas. nopeus
Tas. matka
Pisteet Virhepisteet
1. LO Laurinen Janne SZD 55 13:33:04 18:39:36 05:06:32 91.70 km/h 1000  
2. A2 Rantanen Veijo Discus 13:29:29 18:36:30 05:07:01 91.56 km/h 997  
3. ES Saarnimo Timo LS 8 13:22:12 18:29:40 05:07:28 91.42 km/h 995  
4. HW Salokannel Ismo LS 8 13:21:00 18:30:50 05:09:50 90.72 km/h 983  
5. MA Asikainen Mikko ASW-20 13:33:09 18:48:53 05:15:44 89.03 km/h 953  
6. HM Mäkeläinen Reijo LS 6 13:29:53 18:36:37 05:06:44 88.37 km/h 941  
7. GF Virtanen Lasse LS 7 13:29:26 18:54:24 05:24:58 88.13 km/h 937  
8. PM Mäkelä Pekka LS 6 13:31:45 18:41:39 05:09:54 87.46 km/h 925  
9. EU Salonen Lassi LS 8 13:20:24 18:46:33 05:26:09 86.19 km/h 903  
10. SF Vainikka Juha LS 8 13:19:50 18:46:32 05:26:42 86.04 km/h 900  
11. JJ Julin Jari LS 6 13:19:51 18:36:35 05:16:44 85.58 km/h 892  
12. PP Immonen Pentti ASW 24 13:25:06 18:54:17 05:29:11 85.39 km/h 889  
13. PD Kuusisto Markku Ventus 1 13:27:15 18:45:49 05:18:34 85.09 km/h 884  
14. HK Korhonen Hannu LS 6 13:21:20 18:41:34 05:20:14 84.64 km/h 876  
15. II Ruotsalainen Jouko ASW 24 13:17:23 18:52:53 05:35:30 83.78 km/h 861  
16. NIL Roine Kristian & Tahvonen Outi Janus C (fixed) 13:21:22 19:09:15 05:47:53 82.33 km/h 835  
17. ZZ Eerola Olavi/Pohja Matti ASH 26 13:21:22 18:28:49 05:07:27 82.28 km/h 834  
18. FU Tynkkynen Kai LS 6 13:18:08 18:53:27 05:35:19 80.84 km/h 809  
19. JP Peltola Juhani LS 6 13:30:36 19:11:46 05:41:10 79.45 km/h 785  
20. N2 Tervonen Ilkka Ventus 2 13:25:22 19:03:46 05:38:24 78.69 km/h 771  
21. FM Koskiniemi Antti LS 4 13:33:21 19:50:29 06:17:08 75.94 km/h 723  
22. ML Lindqvist Heikki Pik 20 D/E 13:25:44 19:49:17 06:23:33 74.67 km/h 700  
23. PF Pyörre Sakari LS 7 13:26:50 19:53:50 06:27:00 74.00 km/h 689  
24. KS Vuolahti Jouko Pik 20 D/E 13:21:19 20:03:25 06:42:06 71.23 km/h 640  
25. FS Kemppi Kari LS 7 13:20:00 20:03:31 06:43:31 70.98 km/h 635  
26. FY Rönkä Heikki/Lahdenperä Juha LS 8 13:19:13     378.4 km 367  
27. 33 Ropilo Matti LS 7 13:16:30     373.2 km 362  
28. N8 Munde Jukka LS 8 13:17:33     291.0 km 282  
29. TH Kulju Kari LS 4 13:19:02     229.5 km 222  
30. DM Mäkelä Juha Pik 20 D/E 13:20:10     215.2 km 208  
31. IM Silvennoinen Juha Pik 20 D/E No start    
Tulokset laskettu: 10.7.2001 kello 9:45:55